Військово-морський музей України

 4 липня 2011 року Національний військово-історичний музей України відкрив у м. Севастополь філію – Військово-морський музей України, створений на базі Михайлівської батареї, однієї з небагатьох вітчизняних артилерійських оборонних фортифікаційних споруд середини ХІХ ст., яка збереглась до нашого часу. Михайлівська артилерійська батарея зведена у 1834 – 1846 рр., вона використовувалась в обороні Севастополя у 1854 – 1855 рр. та у період Великої Вітчизняної війни у 1941 – 1942 рр.
 Довжина батареї становить 205 метрів із флангами, товщина зовнішньої захисної стіни – 1,8 метра. У тильній частині равеліну була захисна стіна з ровом. До внутрішніх кутів дворових фасадів раніше прилягали дві триярусні башти з амбразурами, проте до наших днів збереглася лише одна. У середині равеліну розташовувалася анфілада приміщень для особового складу, каземати на обох ярусах були зв’язані між собою коридорами. На озброєнні батареї у роки Кримської війни перебувало 77 гармат, 6 з них могли вести вогонь по кораблях. Після закінчення Кримської війни батарею перетворили на складське приміщення, пізніше тут розміщувались частини артилерії Севастопольської фортеці. І сьогодні її стіни – це суцільні шрами, сліди від бомб, снарядів та куль …
 Свою роботу музей розпочав із відкриття виставки „Героїчний Севастополь", організованої спільно з Музеєм родини Шереметьєвих, і створеної самим музеєм виставки військово-морської техніки та озброєння, серед експонатів якої на особливу увагу заслуговують літак палубної авіації Як-38, турбіни сторожового корабля, а надто дві гармати періоду Кримської війни, передані музею Севастопольським морським портом.
 У залах музею розкривається історія Кримської війни і Першої світової війни, історія севастопольського гарнізону, військової артилерії, час революційного перелому, складна епоха Громадянської війни, передвоєнний період і Велика Вітчизняна війна. У залах музею, представлені значимі раритети, унікальні свідоцтва історії.
 Відвідувачів зустрічає перлина експозиції – зразок озброєння батареї часів Першої оборони Севастополя – пудовий кріпосний "одноріг" зразка 1838 р. Вага цього знаряддя З тони, вага верстата – 4 тони. Площа експозиції близько 2,5 тисяч квадратних метрів.

 Адреса музею:
 м. Севастополь, вул. Громова, 35.
 Графік роботи: листопад – березень – 10.00 – 16.00
 квітень – 10.00 – 17.00
 травень – вересень – 10.00 – 18.00
 жовтень – 10.00 – 17.00
 без вихідних
 Для замовлення екскурсій тел. (0692) 93-83-91

Головна сторiнка