Музей "Герої Дніпра"

  З 1 вересня 2010 року Наказом Міністра оборони України створено філію Національного військово-історичного музею - музей "Герої Дніпра".
 Музей "Герої Дніпра" має довгу і змістовну історію. Він посідає одне з провідних місць серед історико-культурних закладів Івано-Франківщини це один з найстаріших музеїв краю.
Він був відкритий 2 серпня 1966 року як музей бойової слави сформованої на початку серпня 1941 року в районі м. Ніжина 38-ї загальновійськової армії, доля якої нерозривно пов'язана з Україною. Вона пройшла з боями територією 12 областей, брала участь у звільненні від німецько-фашистських загарбників Прикарпаття.
 15 лютого 1984 року колегія Міністерства культури України присвоїла йому звання "народний", а 9 травня 1984 року його було названо "Герої Дніпра" на відзнаку однієї з найяскравіших сторінок бойового літопису 38-ї армії - подвигу її бійців і командирів під час форсування Дніпра і визволення столиці України м. Києва.
Експозиція музею займає 640 м..кв., а експонатний фонд нараховує більше 4 тис. одиниць. В 12 залах музею відтворена військова історія України починаючи від Київської держави, Галицько-Волинського князівства і закінчуючи краєзнавчою експозицією про Івано-Франківщину. Значна частина експозиції присвячена 38-й армії
На стендах, подіумах, в вітринах розміщено тисячі експонатів періоду Великої Вітчизняної війни: Бойові Знамена частин, зброя, нагороди, особисті речі, документи, фотографії, листи з фронту, предмети спорядження і побуту бійців і командирів.
 Значну частину експозиції займають зразки стрілецької та артилерійської зброї, за допомогою якої кувалася перемога над ворогом. Привертають увагу відвідувачів також виставлені в експозиції численні оригінали газет та листівок.

 Адреса музею
:
 м.Івано-Франківськ, вул. Національної гвардії, 14 д
 Графік роботи: 9.00 - 18.00
 Вихідні: субота, неділя
 Для замовлення екскурсій тел. (03422) 2-47-59

Головна сторiнка